Metin2 Connection Refused Çözümü
facebook mt2servers ico twitter ico google plus ico youtube ico

Metin2 Connection Refused Çözümü

Metin2 pvp serverler de çok fazla karşılaştığımız sorunlardan birisi olan "connection refused" hatası çözümünden bahsedeceğiz. Öncelikle hatanın türkçe karşılığına bakalım hata diyorki bize bağlantı reddedildi. Peki bağlantımız neden reddedilir. Hatanın neden olabileceğine ve çözümlerine maddeler halinde değinelim fakat servernizde herşey yolunda gidiyorsa ve bu sorun siz düzenleme yapmadan reboot attıktan sonra oldu ise ilk ve ikinci maddeyi dikkate alınız.
 

1. Navicat (mysql) tablolarınızda oluşan hatalar:
Bu hata genelde item quest player gibi tablolarda oluşur çözümü ise tabloyu onarmakta geçer.

Tabloları nasıl onarırız?
Öncelikle navicat bağlantısı kurulur bundan buradaki yazımızda bahsettik. Sonrasında player veritabanı açılır yine aynı yazıda buda mevcuttur ve CTR + A kombinasyonu ile tüm tablolar seçilir ve bir tanesinin üzerine sağ tıklatıp maintain > repair tables > quick(hızlı), extended(detaylı) taramalardan birisini seçebilirsiniz. Detayı resimde mevcuttur.

2. Sunucunuzun mysql servisi geç cevap veriyor olabilir. Bunun çözümü ise daha kaliteli bir sunucuya geçmek yada sunucunuzu bir süre dinlendirmek ve temizlemek olacaktır. Dinlendirmekten kastımı belli bir süre oyun açmamanız olacaktır fakat bu çok etki bir yöntem olmayacaktır ama temizlik işlemlerini yaparsanız daha etkili olacaktır syserr ve mysql logları gibi.

3. İtem_proto, skill_proto vs. önemli tablolardan item skill vs. silerseniz oyun açılmayacaktır ve refused hatası verecektir çünkü game dosyanız mysqlde bunları arayacak ve bulamadığında size bu hatayı verecektir.

4. CONFIG düzenlemesinde yapılan hatalar. CONFIG normal bir not defteri ile açılır fakat bir çoğumuzda sorun yaşarız bu konuda arka arkaya yazılmış biçimde görürüz. Bunun için önerimiz notepad++ kullanmanızdır. CONFIG indirip bilgisayarınızda notepad++ ile açarsanız sorunsuz düzenlemeler yapabilirsiniz.

5. Bu bir madde değil öneridir. Mutlaka bir işlem yapamdan önce yedek alınız bir yerde hata yaptığınızı bu şekilde daha kolay fark edebilir ve hızlı bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Bizlerden bu kadar sizlerde pvp serverlerinizde veya metin2 pvplerinizde yaşadığınız sorunları bize bildirirseniz sorunların çözümü için yardımcı olmaya çalışırız hepinize iyi çalışmalar ve iyi eğlenceler dileriz. 
Mt2Servers Takımı...

Tarih: 2014-11-20 21:21:35

Metin2 Connection Refused Çözümü YorumlarıMetin2 Pvp Serverler

Bu tür sistemler arasına yeni giren ve kısa zaman içerisinde en iyi tanıtım sitelerinden biri olan sitemiz siz pvp server oyuncularına ve pvp server kurucularına en iyi hizmeti verebilmek için eklenen metin2 pvp leri tek tek denetlemekte ve ondan sonra listelemekteyiz. Platformumuz 2014 yılında yayına girmiş ve kısa bir süre içinde geniş kitleye hitap etmeyi başarmış reklam verenleri memnun bırakmıştır. Tüm pvp serverler oyuncularına iyi oyunlar dileriz...

pvp serverlar | pvp serverler | metin2 pvp | metin2 pvp serverler | metin2 pvp serverler | pvp serverlar | sitemap
Metin2 pvp serverler

pvpmt2serversmetin2 pvp serverlar

metin2 pvp serverlar

pvp serverlar

serverlar
silkroad serverlar
emek serverlar
knight serverlar
knight pvp serverlar